Poznejte naše zařízení!

U nás jsou dveře vždy otevřené. Připravili jsme pro veřejnost program exkurzí tak, aby nás mohl kdokoliv navštívit a porozumět práci, kterou děláme. Součástí exkurzí je prohlídka zařízení a odborný výklad pracovníka, který se vám bude věnovat. Jste vítáni!

Časté dotazy k exkurzím

Je možné u vás parkovat?

Je vám k dispozici obecní venkovní parkoviště situované přímo před areálem. V obci je obecně dostatek prostoru pro parkování většího množství vozidel na veřejných plochách. Ty jsou navíc dostatečné i pro zaparkování velkého autobusu. 

Je exkurze nějak zpoplatněná?

Nikoliv. Program exkurzí je kompletně zdarma. Hradit si ovšem musíte na vlastní náklady dopravu do našeho zařízení a případné vlastní občerstvení.

Co je obsahem exkurze?

Program exkurze je složen z několika částí. Úvodní část obsahuje odbornou vzdělávací přednášku o našich cílech a poslání a o fungování samotného zařízení. Další část je pak založena na prohlídce zařízení a všech jeho součástí s průběžným výkladem. Poslední část tvoří vaše dotazy.

Jak dlouho exkurze trvá?

Záleží na tom, jak přesně si společně exkurzi naplánujeme. Zpravidla však exkurze trvají asi dvě hodiny, z čehož je polovina věnována teorii a polovina samotné prohlídce zařízení.

Jak se objednat?

Pokud máte pocit, že byste rádi absolvovali vzdělávací exkurzi v našem zařízení, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře v dolní části této stránky. Pro jakékoliv dotazy nás můžete rovněž kontaktovat telefonicky.

Žáci a studenti škol

Vzdělávací exkurze jsou ideální pro žáky a studenty všech typů škol, od základních škol až po vysoké školy. Pro žáky běžných škol lze exkurzi využít jako součást preventivního programu školy a orientovat vzdělávací přednášku směrem k prevenci rizikového chování žáků. Naopak pro studenty vyšších odborných nebo vysokých škol může exkurze být součástí jejich praktického vyučování.

Učitelé, sociální pracovníci, soudci aj.

Považujeme za velmi důležité, aby pracovníci ve vzdělávacích a sociálních službách měli základní představu o tom, jak zařízení našeho typu fungují, co nabízejí apod. Toto je nezbytné v rámci obecné osvěty celé společnosti. Exkurze jsou vhodné pro učitele běžných škol k doplnění jejich pedagogického vzdělávání, naopak pro pracovníky OSPOD nebo soudů mohou být vhodné jako nahlédnutí do praxe, jejíž služby pravidelně využívají.

Běžná veřejnost

Naším cílem je nabízet otevřené dveře skutečně všem. Proto nabízíme i možnost individuální exkurzí pro běžnou veřejnost. Pokud máte opravdový upřímný zájem poznat, jak naše zařízení funguje, co nabízí a jakým dětem se věnuje, pak i vám budeme náš čas rádi věnovat.

Důležité informace

K realizaci exkurze je vždy nezbytné se předem objednat. Zpravidla realizujeme exkurze ve všední dny v běžné pracovní době.

Adresa zařízení

Výchovný ústav a středisko výchovné péče, Pšov
Pšov 1, Podbořany 441 01
Česká republika

Telefon: +420 607 832 874
Email: zastupce@vupsov.cz

Objednejte se na exkurzi

    Orientační datum konání:

    Preferovaný čas: